Metni KüçültMetni BüyütMetni SabitleMetni Yazdır

Özgeçmiş

Hacettepe Üniversitesi logo

Bornova Anadolu Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda, 1991-1996 yıllarında ihtisasını tamamlayıp Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olmuştur. Uzmanlığın ardından aynı bölümde yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamış ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2002'de doçent, 2007'de ise Profesör ünvanını almıştır.

Dr. Ahmet Alanay, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden ayrılarak İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışmaya başlamıştır. Halen Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD'da öğretim üyesidir ve bu hastaneye bağlı Florence Nightingale Şişli hastanesi İstanbul Omurga Cerrahisi Merkezi'nde çalışmaktadır.

UCLA logo Profesör Doktor Ahmet Alanay’ın üst ihtisas dalı çocuk ve erişkin omurga hastalıklarıdır. Bu konuda Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde almış olduğu eğitim dışında, 1998-1999 da bir yıl süre ile ABD’de Kansas Üniversitesi Tıp Merkezi'nde omurga cerrahisi üzerine ihtisas yapmıştır. Ayrıca 2005-2006 yılları arasında ABD’de Kaliforniya Los Angeles Üniversitesi'nde (UCLA) Omurga Hastalıkları Merkezinde bir yıl süre ile misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

KU Medical Center The University of Kansas logo Prof. Dr. Ahmet Alanay evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Doç. Dr. Yasemin Alanay, halen Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Anabilim Dalı, Çocuk Genetik Ünitesi'nde öğretim üyesidir. Acıbadem Maslak Hastanesi'nde çalışmaktadır.