Metni KüçültMetni BüyütMetni SabitleMetni Yazdır

Prof. Dr. Ahmet Alanay'ın
Web sitesine hoşgeldiniz.

Prof. Dr. Ahmet Alanay,omurga hastalıkları konusunda Türkiye nin önde gelen isimlerinden birisidir. Özellikle çocuklar ve erişkinlerde görülen omurga eğrilikleri (skolyoz, kifoz) konusunda uluslararası üne sahip bir cerrahtır. Eğrilikler dışında omurga ile ilgili diğer hastalıklar (bel fıtığı, boyun fıtığı, omurga kırıkları, omurga tümörleri, omurga enfeksiyonları, lumbar dar kanal, bel kayması vs.) konusunda da deneyimli bir uzmandır. Bu alandaki çalışmaları uluslararası saygın dergilerde (biyografi) yayınlanmıştır. Kendisi ayrıca omurga hastalıkları ile doğrudan ilgilenen Skolyoz Araştırma Cemiyeti (Scoliosis Research Society), Avrupa Omurga Derneği (Spine Society of Europe), Türkiye Omurga Derneği (Turkish Spine Society) gibi saygın derneklerde yönetim kurullarında ve çeşitli komitelerde çalışmış ve halen de çalışmaktadır. Bunların dışında uluslar arası omurga hastalıkları çalışma gruplarından, Omurga Kırıkları Çalışma Grubunun (Spine Trauma Study Group STSG) aktif üyesi ve Uluslararası Omurga Hastalıkları Çalışma Grubunun (International Spine Study Group Europe ISSG-E) kurucu başkanı ve Uluslararası Omurga Bilimini Geliştirme Grubunun (International Group for Advancement of Spinal Sciences IGASS) yönetim kurulu üyesidir.

Dr. Alanay, omurga hastalıkları ile ilgili saygın bilimsel dergilerde (Spine, Journal of Spinal disorders and Techniques, Europen Spine Journal) danışma kurullarında yer almakta ve bilimsel makalelerin değerlendirilmesinde hakemlik yapmaktadır.

Dr. Alanay, her yıl yurtiçi ve yurt dışında çeşitli merkezlere, omurga hastalıkları hakkında eğitim vermek ve ameliyat yapmak üzere davet edilmektedir (biyografi). Cerrahi tecrübe ve akademik bilgi birikimini birleştirerek hastalarına hizmet etmektedir.

Bu web sayfasının amacı sizlere Dr. Alanay ve onun omurga hastalıklarında ki araştırmaları ve deneyimi ile ilgili daha çok bilgi vermek (biyografi) ve sık görülen omurga hastalıkları hakkında bilimsel kaynak (merak ettikleriniz) oluşturmaktır.